Passive Plus PPZC80003
Part No.:
PPZC80003
Manufacturer:
Passive Plus
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
PPZC80003.pdf
Description:
8-80PF, 9.5MM TOP/BOTTOM ADJUST,
Shipping
PPZC80003 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Passive Plus
Series:
FILMTRIM®
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Capacitance Range:
8 ~ 80pF
Adjustment Type:
Top and Bottom
Voltage - Rated:
100 V
Dielectric Material:
Polycarbonate (PC)
Q @ Freq:
200 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.370" Dia (9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.402" (10.20mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C