Passive Plus PPYD20000
Part No.:
PPYD20000
Manufacturer:
Passive Plus
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
PPYD20000.pdf
Description:
3.0PF-20PF, 9.5MM SIDE ADJUST, 1
Shipping
PPYD20000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Passive Plus
Series:
FILMTRIM®
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Capacitance Range:
3 ~ 20pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
100 V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP)
Q @ Freq:
1000 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.370" Dia (9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.402" (10.20mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C