Powerex Inc. PM75CL1A120
Part No.:
PM75CL1A120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM75CL1A120.pdf
Description:
MOD IPM 6-PAC L1 75A 1200V
Shipping
PM75CL1A120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
75 A
Voltage:
1.2 kV