Powerex Inc. PM75B4LA060
Part No.:
PM75B4LA060
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM75B4LA060.pdf
Description:
MOD IPM L-SERIES 600V 75A
Shipping
PM75B4LA060 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
H-Bridge
Current:
75 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500VDC