Powerex Inc. PM50CSD060
Part No.:
PM50CSD060
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM50CSD060.pdf
Description:
MOD IPM 6PAC 600V 50A
Shipping
PM50CSD060 Specifications
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
50 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500VDC