Powerex Inc. PM50B4LB060
Part No.:
PM50B4LB060
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM50B4LB060.pdf
Description:
MOD PV-IPM H-BRDG 600V 50A
Shipping
PM50B4LB060 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
H-Bridge
Current:
50 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500VDC