Panasonic Industrial Automation Sales PM4HA-H-AC240VW
Part No.:
PM4HA-H-AC240VW
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
PM4HA-H-AC240VW.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Shipping
PM4HA-H-AC240VW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PM4H-A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
1 Sec ~ 500 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)