Powerex Inc. PM300RSD060
Part No.:
PM300RSD060
Datasheet:
PM300RSD060.pdf
Description:
MOD IPM 7PAC 600V 300A
Shipping
PM300RSD060 Specifications
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Configuration:
3 Phase
Current:
300 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500VDC