Powerex Inc. PM300DV1A120
Part No.:
PM300DV1A120
Datasheet:
PM300DV1A120.pdf
Description:
MOD IPM V1 DUAL 300A 1200V
Shipping
PM300DV1A120 Specifications
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Configuration:
1 Phase Inverter
Current:
300 A
Voltage:
1.2 kV