Powerex Inc. PM200CLA120
Part No.:
PM200CLA120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM200CLA120.pdf
Description:
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 200A
Shipping
PM200CLA120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
200 A
Voltage:
1.2 kV
Voltage - Isolation:
2500VDC