Powerex Inc. PM15CZF120
Part No.:
PM15CZF120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM15CZF120.pdf
Description:
MOD IPM 6PAC 1200V 15A
Shipping
PM15CZF120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
1.2 kV