Powerex Inc. PM150DSA120
Part No.:
PM150DSA120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
PM150DSA120.pdf
Description:
MOD IPM DUAL 1200V 150A
Shipping
PM150DSA120 Specifications
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
1 Phase Inverter
Current:
150 A
Voltage:
1.2 kV