Everlight Electronics Co Ltd PLT237/T10WH
Part No.:
PLT237/T10WH
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
Fiber Optic Transmitters - Drive Circuitry Integrated
Package:
Datasheet:
PLT237/T10WH.pdf
Description:
FIBER OPTIC TRANSMITTER IR
Shipping
PLT237/T10WH Specifications
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Series:
Photolink
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Wavelength:
660nm
Data Rate:
25Mbps
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5V
Current - Supply:
10 mA