Pulse Electronics PC-28-40B49
Part No.:
PC-28-40B49
Datasheet:
PC-28-40B49.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 1.2VA TH
Shipping
PC-28-40B49 Specifications
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 14V, Series 28V
Current - Output (Max):
Parallel 80mA, Series 40mA
Power - Max:
1.2VA
Size / Dimension:
34.93mm L x 28.58mm W
Height - Seated (Max):
30.18mm