Pulse Electronics PC-230-5B45
Part No.:
PC-230-5B45
Datasheet:
PC-230-5B45.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 1.2VA TH
Shipping
PC-230-5B45 Specifications
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):
Parallel 10mA, Series 5mA
Power - Max:
1.2VA
Size / Dimension:
34.93mm L x 28.58mm W
Height - Seated (Max):
30.18mm