Susumu PAT0510S-C-10DB-T10
Part No.:
PAT0510S-C-10DB-T10
Manufacturer:
Susumu
Category:
Attenuators
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PAT0510S-C-10DB-T10.pdf
Description:
RF ATTENUATOR 10DB 50OHM 0402
Shipping
PAT0510S-C-10DB-T10 Specifications
Manufacturer:
Susumu
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Attenuation Value:
10dB
Frequency Range:
0 Hz ~ 10 GHz
Power (Watts):
32mW
Impedance:
50 Ohms