MEAN WELL USA Inc. NTS-1700-148US
Part No.:
NTS-1700-148US
Datasheet:
NTS-1700-148US.pdf
Shipping
NTS-1700-148US Specifications
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
48VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R (2)
Power - Output Continuous:
1500 W
Power - Output Surge:
3000 W
Region Utilized:
North America
Size:
15.75" L x 7.24" W x 2.76" H (400.0mm x 184.0mm x 70.0mm)