MEAN WELL USA Inc. NTS-1200-224US
Part No.:
NTS-1200-224US
Datasheet:
NTS-1200-224US.pdf
Description:
INVERTER 24VDC 1KW 1 OUTLET
Shipping
NTS-1200-224US Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
24VDC
AC Outlets:
1
Power - Output Continuous:
1200 W
Power - Output Surge:
2000 W
Size:
13.11" L x 7.24" W x 2.76" H (333mm x 184mm x 70mm)