Knowles Voltronics NMTP75CE
Part No.:
NMTP75CE
Datasheet:
NMTP75CE.pdf
Shipping
NMTP75CE Specifications
Capacitance Range:
3 ~ 75pF
Voltage - Rated:
750 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.310" Dia (7.87mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C