Knowles Voltronics NMTM75CFS
Part No.:
NMTM75CFS
Datasheet:
NMTM75CFS.pdf
Shipping
NMTM75CFS Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 75pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
700 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.310" Dia (7.87mm)
Height - Seated (Max):
1.170" (29.72mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C