Knowles Voltronics NMTM38GNL
Part No.:
NMTM38GNL
Datasheet:
NMTM38GNL.pdf
Shipping
NMTM38GNL Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 38pF
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
700 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.250" Dia (6.35mm)
Height - Seated (Max):
1.660" (42.16mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C