Knowles Voltronics NMTM38GFS
Part No.:
NMTM38GFS
Datasheet:
NMTM38GFS.pdf
Shipping
NMTM38GFS Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 38pF
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
800 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.250" Dia (6.35mm)
Height - Seated (Max):
1.690" (42.93mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C