Knowles Voltronics NMTM38GE
Part No.:
NMTM38GE
Manufacturer:
Knowles Voltronics
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
NMTM38GE.pdf
Description:
CAP FILM TRIM
Shipping
NMTM38GE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Voltronics
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance Range:
0.8 ~ 38pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Glass
Q @ Freq:
700 @ 1MHz
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C