Knowles Voltronics NMTM120CFS
Part No.:
NMTM120CFS
Datasheet:
NMTM120CFS.pdf
Shipping
NMTM120CFS Specifications
Capacitance Range:
2 ~ 120pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
600 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.310" Dia (7.87mm)
Height - Seated (Max):
1.760" (44.70mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C