Knowles Voltronics NMQM10GNL
Part No.:
NMQM10GNL
Datasheet:
NMQM10GNL.pdf
Shipping
NMQM10GNL Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 10pF
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
9000 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
1.210" (30.73mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C