Knowles Voltronics NMQM10GFS
Part No.:
NMQM10GFS
Datasheet:
NMQM10GFS.pdf
Shipping
NMQM10GFS Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 10pF
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Quartz
Q @ Freq:
2000 @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C