Knowles Voltronics NMQM10GENL
Part No.:
NMQM10GENL
Datasheet:
NMQM10GENL.pdf
Shipping
NMQM10GENL Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 10pF
Voltage - Rated:
1250 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
9000 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
1.460" (37.08mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C