Knowles Voltronics NMNT25-6NLFS
Part No.:
NMNT25-6NLFS
Datasheet:
NMNT25-6NLFS.pdf
Shipping
NMNT25-6NLFS Specifications
Capacitance Range:
5 ~ 25pF
Adjustment Type:
Bottom
Voltage - Rated:
3000 V
Dielectric Material:
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:
Size / Dimension:
0.063" Dia (1.60mm)
Height - Seated (Max):
1.620" (41.15mm)