Knowles Voltronics NMNT23-6NLFS
Part No.:
NMNT23-6NLFS
Datasheet:
NMNT23-6NLFS.pdf
Shipping
NMNT23-6NLFS Specifications
Capacitance Range:
3 ~ 23pF
Adjustment Type:
Bottom
Voltage - Rated:
3000 V
Dielectric Material:
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:
Size / Dimension:
0.380" Dia (9.65mm)
Height - Seated (Max):
1.700" (43.18mm)