Knowles Voltronics NMNT23-6FS
Part No.:
NMNT23-6FS
Datasheet:
NMNT23-6FS.pdf
Description:
CAP FILM TRIM
Shipping
NMNT23-6FS Specifications
Series:
NMNT
Capacitance Range:
3 ~ 23pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
3000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2200 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.360" Dia (9.14mm)
Height - Seated (Max):
1.700" (43.18mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C