Knowles Voltronics NMNT15NLFS
Part No.:
NMNT15NLFS
Datasheet:
NMNT15NLFS.pdf
Shipping
NMNT15NLFS Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 15pF
Adjustment Type:
Bottom
Voltage - Rated:
2000 V
Dielectric Material:
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:
Size / Dimension:
0.310" Dia (7.87mm)
Height - Seated (Max):
1.690" (42.93mm)