Knowles Voltronics NMNT10-6NLFS
Part No.:
NMNT10-6NLFS
Datasheet:
NMNT10-6NLFS.pdf
Shipping
NMNT10-6NLFS Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 10pF
Voltage - Rated:
3000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.380" Dia (9.65mm)
Height - Seated (Max):
1.150" (29.21mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C