Knowles Voltronics NMNT10-6ENL
Part No.:
NMNT10-6ENL
Datasheet:
NMNT10-6ENL.pdf
Shipping
NMNT10-6ENL Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 10pF
Voltage - Rated:
3000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.295" Dia (7.49mm)
Height - Seated (Max):
1.400" (35.56mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C