Knowles Voltronics NMNT10-12NL
Part No.:
NMNT10-12NL
Datasheet:
NMNT10-12NL.pdf
Shipping
NMNT10-12NL Specifications
Capacitance Range:
2 ~ 10pF
Voltage - Rated:
6000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
1800 @ 25MHz
Size / Dimension:
0.550" Dia (13.97mm)
Height - Seated (Max):
1.845" (46.86mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C