Knowles Voltronics NMKJ15HV
Part No.:
NMKJ15HV
Manufacturer:
Knowles Voltronics
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
NMKJ15HV.pdf
Description:
CAP FILM TRIM
Shipping
NMKJ15HV Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Voltronics
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance Range:
0.6 ~ 15pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
750 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
5000 @ 100MHz
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C