Knowles Voltronics NMAT20-4E
Part No.:
NMAT20-4E
Datasheet:
NMAT20-4E.pdf
Shipping
NMAT20-4E Specifications
Capacitance Range:
0.8 ~ 20pF
Voltage - Rated:
2000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
3000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.980" Dia (24.89mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C