Knowles Voltronics NMAP55HV
Part No.:
NMAP55HV
Datasheet:
NMAP55HV.pdf
Shipping
NMAP55HV Specifications
Capacitance Range:
1.5 ~ 55pF
Voltage - Rated:
600 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
780 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.560" (14.22mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C