Knowles Voltronics NMAP40HV
Part No.:
NMAP40HV
Datasheet:
NMAP40HV.pdf
Shipping
NMAP40HV Specifications
Capacitance Range:
1.5 ~ 40pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C