Knowles Voltronics NMAJ40HVENL
Part No.:
NMAJ40HVENL
Datasheet:
NMAJ40HVENL.pdf
Shipping
NMAJ40HVENL Specifications
Capacitance Range:
1.5 ~ 40pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.530" (13.46mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C