Knowles Voltronics NMAJ40HVE
Part No.:
NMAJ40HVE
Datasheet:
NMAJ40HVE.pdf
Shipping
NMAJ40HVE Specifications
Capacitance Range:
1.5 ~ 40pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.560" (14.22mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C