Knowles Voltronics NMAJ25SD
Part No.:
NMAJ25SD
Datasheet:
NMAJ25SD.pdf
Shipping
NMAJ25SD Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 23pF
Voltage - Rated:
125 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C