Knowles Voltronics NMAJ10HVE
Part No.:
NMAJ10HVE
Datasheet:
NMAJ10HVE.pdf
Shipping
NMAJ10HVE Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 10pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.490" (12.45mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C