Knowles Voltronics NMAJ10HV
Part No.:
NMAJ10HV
Datasheet:
NMAJ10HV.pdf
Description:
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V SMD
Shipping
NMAJ10HV Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 10pF
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C