Knowles Voltronics NMAF10HVE
Part No.:
NMAF10HVE
Datasheet:
NMAF10HVE.pdf
Description:
CAP FILM TRIM
Shipping
NMAF10HVE Specifications
Series:
NMA
Capacitance Range:
1 ~ 10pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
1000 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
2000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.950" (24.13mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C