onsemi NCP702MX33TCG
Part No.:
NCP702MX33TCG
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
NCP702MX33TCG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6XDFN
Shipping
NCP702MX33TCG Specifications
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
16 µA
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C