onsemi NCP565MN33T2G
Part No.:
NCP565MN33T2G
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCP565MN33T2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 6DFN
Shipping
NCP565MN33T2G Specifications
Package/Case:
6-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Current - Output:
1.5A
Current - Quiescent (Iq):
3 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
85dB ~ 75db (120Hz ~ 1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C