Vishay Electro-Films NCAA1000BJNAHWS
Part No.:
NCAA1000BJNAHWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Category:
Silicon Capacitors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NCAA1000BJNAHWS.pdf
Description:
NCAA 5% WS
Shipping
NCAA1000BJNAHWS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Series:
NC
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Breakdown:
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
High Stability
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height:
0.012" (0.30mm)
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)