Nichicon MWS2632680KO
Part No.:
MWS2632680KO
Datasheet:
MWS2632680KO.pdf
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 6.3KVDC AXL
Shipping
MWS2632680KO Specifications
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.575" Dia x 1.850" L (40.00mm x 47.00mm)