Nichicon MWS2632470KO
Part No.:
MWS2632470KO
Datasheet:
MWS2632470KO.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 6.3KVDC AXL
Shipping
MWS2632470KO Specifications
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.319" Dia x 1.850" L (33.50mm x 47.00mm)