Nichicon MWS2632220KO
Part No.:
MWS2632220KO
Datasheet:
MWS2632220KO.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 6.3KVDC AXL
Shipping
MWS2632220KO Specifications
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.906" Dia x 1.850" L (23.00mm x 47.00mm)